Effektiv ünsiyyət zamanı natiqlik bacarıqları və dinləmə texnikaları
Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, “İRƏLİ” İctimai Birliyi və “NEN Group” MMC-nin təşkilati dəstəyilə yerinə yetirilən “i-Learning Summer School” layihəsinin sonuncu təlim sessiyası 03.02.2023-cü il tarixində, FINCA Azerbaijan BOKT-nin Mərkəzləşdirilmiş Kredit Satışı mütəxəssisi, peşekar təlimçi Günay Nurəliyeva tərəfindən “Effektiv ünsiyyət zamanı natiqlik bacarıqları və dinləmə texnikaları” mövzusu üzrə həyata keçiriləcək!
Bildiyimiz kimi, özünün ictimai əhəmiyyətli fikirlərini anlaşıqlı, inandırıcı, təsiredici bir şəkildə ifadə etməyi bacaran adamı əsl natiq adlandırırıq. Natiqin silahı canlı sözdür. Natiqlik qabiliyyəti üçün hər şey – mətnin məzmunu, intonasiya, davranış tərzi, jestlər, mimikalar və s. lazımdır.
Natiqlik sənəti yalnız işdə deyil, həyatımızın hər hissəsində təsirli olmağa davam edir. Bu sənəti gündəlik çıxışlarımızda, iş görüşmələrimizdə, konfranslarımızda və daha çox şeylərdə istifadə etməyə çalışırıq ki, mesajımız birbaşa digərinə ötürülsün.
Natiqlik sənətinə malik olmaq, auditoriyanı ələ almaq və dinləyicilərin təqdirinə səbəb olmaq üçün isə sizə lazım olacaq bir neçə sirr vardır. Bu sirləri öyrənməyin, natiqlik sənətinə mənsub olmağın və dinləmə texnikalarına malik olmağın yollarını isə Günay xanımdan öyrənəcəyik!

Разговорные навыки и приемы слушания в эффективном общении
Состоялось последнее учебное занятие проекта «Летняя школа i-Learning», проведенного при финансовой поддержке Молодежного фонда Азербайджанской Республики, организационной поддержке Общественного Союза «ИРЭЛИ» и ООО «NEN Group». состоится 02.03.2023, Централизованный Кредит FINCA Азербайджан BOKT Распродажу проведет профессиональный тренер Гюнай Нуралиева на тему «Речевые навыки и приемы аудирования при эффективном общении»!
Как известно, настоящим оратором мы называем человека, способного понятно, убедительно и впечатляюще излагать свои общественно значимые мысли. Оружие оратора — живое слово. Все для говорения – содержание текста, интонация, манера поведения, жесты, мимика и т.д. нужный.
Искусство публичных выступлений по-прежнему эффективно во всех сферах нашей жизни, а не только на работе. Мы стараемся использовать это искусство в наших повседневных выступлениях, деловых встречах, конференциях и т. д., чтобы наше сообщение напрямую передавалось другим.
Есть несколько секретов, которые вам понадобятся, чтобы овладеть искусством публичных выступлений, привлечь аудиторию и произвести впечатление на слушателей. Мы узнаем, как познать эти секреты, овладеем искусством публичных выступлений и познакомимся с техниками слушания от госпожи Гюнай!