Zamanın idarəedilməsi
Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, “İRƏLİ” İctimai Birliyi və “NEN Group” MMC-nin təşkilati dəstəyilə yerinə yetirilən “i-Learning Summer School” layihəsinin ikinci təlim sessiyası 31.01.2023-cü il tarixində, “MKT İstehsalat Kommersiya” MMC-nin Standartlaşdırma və metrologiya şöbəsinin rəisi, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin müəllimi Elmin Bağışov tərəfindən “Zamanın idarəedilməsi” mövzusu üzrə həyata keçiriləcək!
Zamanın idarə edilməsinin həqiqi prosesi insanın özünü, dəyərlərini, prioritetlərini dərk etməsi və onları idarə etməsindən başlayır. Həqiqət ondan ibarətdir ki, insan vaxtı və ya onun miqdarını deyil, müəyyən vaxt çərçivəsində özünü, vaxtdan necə istifadə edəcəyini idarə edə bilər. Elmin müəlimin təlim zamanı verəcəyi texnikalar Sizin üçün əslində nəyin vacib olduğunu anlamanıza, daha sonra öz prioritetlərinizi diqqət mərkəzində saxlayaraq qərar vermənizə və fəaliyyətinizi idarə etmənizə dəstək olacaqdır.

Второе учебное занятие в рамках проекта «Летняя школа i-Learning», осуществляемого при финансовой поддержке Молодежного фонда Азербайджанской Республики, Общественного объединения «ИРЭЛИ» и организационной поддержке ООО «NEN Group», состоялось 31.01.2023, ООО “МКТ Ишхалат Коммерсия” проведет Эльмин Багишов, заведующий кафедрой Стандартизации и метрологии, преподаватель Азербайджанского Государственного Университета Нефти и Промышленности, на тему “Управление временем”!
Настоящий процесс тайм-менеджмента начинается с понимания и управления собой, ценностями и приоритетами. Правда в том, что человек может контролировать не время или его количество, а то, как использовать время в определенных временных рамках. Приемы, которые учитель естественных наук даст во время обучения, помогут вам понять, что для вас действительно важно, а затем принимать решения и управлять своей деятельностью, ориентируясь на свои приоритеты.