“i-Learning Summer School” innovativ öyrənmə proqramına start verilir
Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, “İrəli” İctimai Birliyi və “NEN Group” MMC-nin tərəfdaşlığı ilə “i-Learning Summer School” innovativ öyrənmə proqramına start verilir.
Layihə çərçivəsində komanda işi, zamanın idarə edilməsi, natiqlik, müsahibəyə hazırlıq və karyera planlaması üzrə ümumilikdə 5 istiqamətdə təlimlərin keçirilməsi nəzərdə tutulur. Təlim proqramı müddətində əldə olunmuş nəticələr gənclərin fərdi karyera inkişaf planının hazırlanması və təkmilləşdirilməsinə təkan verəcək.
Layihənin keçirilməsində əsas məqsəd ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələrin gələcək fəaliyyətində və karyerasında atacağı ilk addımlara təkan vermək, habelə nəzəriyyə və praktikanın vəhdət şəkilində olmaqla, qeyri-formal təhsil metodlarından istifadə etməklə bilik və bacarıqların interaktiv formatda tələbələrə aşılanmasından ibarətdir.
“i-Learning Summer School” innovativ öyrənmə proqramı layihəsinin rəhbəri Nəbi İskəndərovdur. Layihə Azərbaycan Gənclər Fondunun elan etdiyi “İdeyanı Reallaşdır 2022” Gənclərin Fərdi Layihələr Qrant Müsabiqəsi çərçivəsində həyata keçirilir.
Layihədə iştirak etmək istəyən 18-25 yaş aralığında, təşəbbüskar, özünü inkişafa meyilli, məsuliyyətli gənclər aşağıdakı link vasitəsilə qeydiyyatdan keçə bilərlər:
https://bit.ly/3GDGkfE
Əlavə olaraq “i-Learning Summer School” innovativ öyrənmə proqramının işıqlandırılmasını mətbuatda aşağıdakı keçidlər vasitəsilə izləyə bilərsiniz:

Запуск инновационной программы обучения «i-Learning Summer School»
При финансовой поддержке Молодежного фонда Азербайджанской Республики, партнерства общественного объединения «Ирели» и ООО «NEN Group» запущена инновационная программа обучения «i-Learning Summer School».
В рамках проекта планируется проведение тренингов по 5 направлениям по работе в команде, тайм-менеджменту, публичным выступлениям, подготовке к собеседованию и планированию карьеры. Результаты, полученные в ходе программы обучения, будут стимулировать подготовку и совершенствование индивидуального плана развития карьеры молодых людей.
Основная цель проекта – побудить студентов, обучающихся в высших учебных заведениях, сделать первые шаги в своей будущей деятельности и карьере, а также передать студентам знания и навыки в интерактивном формате с использованием методов неформального образования, сочетая теорию и практика.
Руководитель проекта инновационной программы обучения «i-Learning Summer School» Наби Искандеров. Проект реализуется в рамках Конкурса грантов индивидуальных молодежных проектов «Make the Idea Real 2022», объявленного Азербайджанским молодежным фондом.
Предприимчивые, саморазвивающиеся, ответственные молодые люди в возрасте от 18 до 25 лет, желающие принять участие в проекте, могут зарегистрироваться по следующей ссылке:
https://bit.ly/3GDGkfE
Кроме того, вы можете следить за освещением инновационной программы обучения «Летняя школа i-Learning» в прессе по следующим ссылкам: